Przejdź do treści

Wyjazd do Pelerynki

Wstęp

Niedawno miałem okazję wziąć udział w wyjątkowej podróży do Pelerynki, która rozpoczęła się we wtorek 2 lipca 2024 roku. Była to nie tylko okazja do odwiedzenia nowych miejsc, ale także do spotkania z Rafałem z kanału GoUrbex na YouTube. Wyjazd rozpoczął się w Goleniowie, skąd wyruszyłem do Warszawy, a następnie do Końskich pod Kielcami. Moim wiernym towarzyszem podróży było Audi A4 B5 1.9 TDI, które specjalnie kupiłem na ten wyjazd. Był to również test, czy auto poradzi sobie na dłuższej trasie. Cała wyprawa w jedną stronę wyniosła 660 km.

Początek Podróży – Goleniow do Warszawy

Wyjazd z Goleniowa rozpoczął się we wczesnych godzinach porannych. Droga do Warszawy minęła bez większych problemów, a Audi A4 spisywało się znakomicie. W stolicy czekał na mnie Rafał, którego odebrałem z ustalonego miejsca. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać na temat naszych planów związanych z podróżą oraz nagraniem materiału na nasze kanały YouTube.

Etap Drugi – Warszawa do Końskich

Po krótkim postoju w Warszawie, ruszyliśmy w dalszą drogę do Końskich pod Kielcami. Tę część trasy kierował Rafał „GoUrbex”, co dało mi chwilę wytchnienia i możliwość podziwiania widoków. Rafał, mający ponad dwa metry wzrostu, za kierownicą mojego Audi A4 od razu przeprowadził nieoficjalny „Test Dwumetrowca”. Trasa była malownicza, a pogoda dopisywała. W Końskich czekał na nas grill, który okazał się świetnym pomysłem na odpoczynek po długiej jeździe. Na grilla przyjechał także Filip „Fillu”, co dodatkowo urozmaiciło spotkanie. Przy wspólnym posiłku rozmawialiśmy o planach na przyszłość, wymienialiśmy doświadczenia związane z prowadzeniem kanałów na YouTube oraz omawialiśmy różne projekty.

Niezwykły Prezent – Kafelki od Pelerynki

Jednym z najbardziej zaskakujących momentów wyjazdu była niespodzianka, jaką przygotował dla mnie Damian „Pelerynka”. Otrzymałem od niego aż osiem paczek kafelek, które idealnie posłużą do remontu mojego mieszkania. To nie tylko praktyczny, ale również bardzo symboliczny prezent, który na długo pozostanie w mojej pamięci.

Powrót i Plany na Przyszłość

Cała podróż wyniosła łącznie 1450 km, ponieważ wracając, obrałem nieco inną trasę. Powrót do Goleniowa nastąpił w czwartek 4 lipca 2024 roku, późnym wieczorem. Audi A4 B5 1.9 TDI zdało test wytrzymałości na medal. W najbliższym czasie na moim kanale YouTube pojawi się krótki vlog z tej wyprawy, gdzie będzie można zobaczyć najciekawsze momenty z podróży, spotkanie z Rafałem, Filipem, Damianem wraz z rodziną oraz wspólne grillowanie i wręczenia kafelek które były mega ciężkie, cud że wytrzymało zawieszanie.

Podsumowanie

Wyjazd do Pelerynki okazał się niezapomnianą przygodą pełną niespodzianek i nowych doświadczeń. Dzięki spotkaniu z Rafałem „GoUrbex” oraz wsparciu w postaci kafelek do remontu od Damiana „Pelerynki”, podróż ta miała nie tylko wymiar turystyczny, ale również praktyczny. Już nie mogę się doczekać, aby podzielić się wszystkimi wrażeniami na moim kanale YouTube!